“Парапет” в перекладі з французької дослівно звучить як “захищає грудьми”. Традиційно, під словом “парапет” розуміють кам’яне, дерев’яне або металеве загородження, виконане, як правило, у вигляді суцільної стінки. Але фахівці в галузі будівництва вкладають в це поняття дещо інший зміст. Парапетом називається конструкція з металу, призначена для захисту від руйнування парканів, стовпів, фундаменту, покрівлі та інших елементів, що виконує одночасно з цим декоративну функцію.

Деякі види парапетних планок (кришок):

317259601_6

317237801_6

 

 

 

 

 

Для захисту і відведення вологи від горизонтальної площини парапету покрівлі або забору служить кришка парапету – конструкція виконується з природного або штучного каменю, а так само різних металів. Існують і інші професійні терміни для її визначення: коник парапету або кришка забору.

Крім чисто функціонального призначення, кришка служить і декоративним цілям. Якими б не були паркан: дерев’яними, бетонними або цегляними, прикрашена коником верхня частина додасть закінченого вигляду всій споруді.

Існує два види кришок: квадратні, виготовлені з бетону методом вібролиття, і прямокутні, найчастіше виготовляються з металу (міді, алюмінію, латуні або стали). Квадратні елементи укладаються методом набору, перекриваючи верхню площину стіни. Таким чином захищається поверхню парапетів, парканів, верхня частина балконних або терасових огорож. Вироби в формі прямокутника перекривають більшу відстань, зазвичай від одного опорного стовпа до іншого. При цьому кришки для самих стовпів замовляють з тих же матеріалів, що і кришка парапету.

Основні вимоги, що пред’являються до коника парапету:

  1. Механічна стійкість;
  2. Широкий температурний діапазон експлуатації;
  3. Стійкість до агресивних хімічних середовищ;
  4. Невисока ціна;
  5. Стійкість до корозії.

Парапетна планка

Для захисту парапету від агресивного впливу навколишнього середовища застосовується парапетна планка, виготовлена, як правило з металу. Найчастіше це сталь або сталь з оцинкованим покриттям. Застосовується так само алюміній, латунь або мідь. Метал для виготовлення найчастіше піддається попередній обробці, для додання йому додаткових експлуатаційних властивостей. Так наприклад, алюміній проходить попередню термічну обробку і покривається шаром фарби. Для оцинкованої сталі використовують полімерні покриття порошкового нанесення. Такий спосіб обробки не тільки збільшує терміни служби парапетной планки, а й розширює діапазон кольорів готових виробів. За своєю формою планки можна розділити на скатні і плоскі.

Захисні конструкції, виготовлені з металу мають ряд переваг перед Накривочний плитами, виготовленими з бетону:

  1. Парапетні планки з металу кріпляться на саморізи або дюбелі. Як відомо, це найнадійніший, простий і недорогий спосіб монтажу.
  2. При монтажі планки з металу утворюється мінімум стиків і сполучних швів.

Треба додати, що такі незначні, на перший погляд, деталі, як парапетна планка, кришки на стовпах зборів, несуть не тільки функціональну, але і естетичне навантаження. Саме їх наявність надає індивідуальність і закінченість, гармонійно доповнює архітектурне рішення.

Підприємство ТОВ “Термобуд Каркас” займається виробництвом і продажем захисних конструкцій з металу. У виготовленні конструктивних елементів для всіх видів огорож, нами використовуються матеріали європейської якості. При цьому вироби комапнії “Фасадні системи” відрізняє низька вартість і широкий вибір колірних і конструктивних рішень. Парапет покрівлі по відмінною ціною!

З приводу придбання НАШОЇ продукції Звертайтеся за телефонами:+38 (067) 350-52-37.